Truffelrisotto met paddenstoelen
<
Truffelrisotto met paddenstoelen
Hieronder het recept voor 2-3 personen.
Ingrediënten:
- 250 gram truffel risotto
- Bakje gemengde paddenstoelen
- 5 eetl. olijfolie
- 125 ml wijn (en wat extra voor de paddenstoelen)
- 600 ml knoflookkruiden bouillon
- 2 teentjes geperste verse knoflook
- gram edelgistvlokken
- Zout en verse tijm naar smaak
Bereidingswijze:
- Laat een diepe pan goed warm worden op lage stand, daarna mag de olijfolie samen truffelrisotto erbij. Blus het geheel na 2 minuutjes af met de witte wijn.
- Wacht tot de wijn verdampt is en giet dan al roerend, beetje voor beetje, de bouillon toe aan de risotto. Let op: constant, maar rustig roeren is belangrijk.
- Laat het 16 á 17 minuten zachtjes doorgaren en vergeet niet om de risotto constant goed te blijven roeren, anders koekt de bodem aan.
- Ondertussen bak je in een andere pan de paddenstoelen in een scheutje olijfolie, samen met de versgeperste knoflook, tot alles lekker gaar is.
- Voeg daarna nog wat wijn, zout en tijm naar smaak toe en klaar is je heerlijke truffelrisotto!
Variatietips*
- Gebruik parmezaanse kaas in plaats van edelgistvlokken.
- Een handje rucola gedrenkt in een laagje balsamicoazijn toevoegen, voordat je het uitserveert.
* Uiteraard is het gerecht na het gebruik van deze variatietips niet meer volledig vegan.
Is risotto maken écht moeilijk? Niet met dit recept! Fleur deelt een heerlijk Italiaanse truffelrisotto met paddenstoelen en het is ook nog eens helemaal vegan.
Eet smakelijk of zoals ze in Italië zeggen: buon appetito!
Liefs, Marijke
Stay connected