DIY: haal de lente in huis met paashangers

Ruiken jullie dat ook? Het voorjaar komt eraan! Tijd om je huis lenteproof te maken. Heerlijk die tulpen in huis. Misschien verstop je hier en daar al een paasei. Want: Pasen is natuurlijk hét lentefeest. Speciaal voor Pasen bedacht ik deze leuke en stijlvolle paashangers.
De paasversieringen vliegen je om de oren in de winkels, maar het is éxtra leuk om zelf iets voor Pasen te maken. En misschien willen je kinderen wel helpen? Je kunt denken aan het beschilderen van eieren… maar wat dacht je van je eigen unieke en stijlvolle versiering voor aan de paastak?
Homemade paasversiering
Ik ging deze keer aan de slag met zelfdrogende witte klei en maakte niet alleen leuke hangers voor Pasen, maar ik gebruikte de hangers ook nog ergens anders voor:
Voor deze DIY heb je nodig:
- Zelfdrogende klei (wit)
- Een deegroller (of gebruik een glazen fles)
- Iets om een vormpje mee uit te snijden, zelf gebruikte ik een satéprikker en een klein potje
- Een stukje schuurpapier
- Katoenen draadjes, bakertwine of touw
- Plastic placemat om de klei op uit te rollen en te laten drogen
Paashangers 1: paashaasjes
Met de deegroller maak je een stuk klei plat. De dikte bepaal je zelf. Daarna snijd je de gewenste vorm uit. Ik heb gekozen voor een konijntje. Vergeet niet om alvast een gaatje in je hanger te maken, zodat je ze straks ook op kunt hangen. Laat de klei een nachtje drogen. Daarna kun je voorzichtig de randjes nog wat bijschuren. Bevestig een gekleurd draadje aan de hanger (door het gaatje). Tadaa! Homemade paasversiering. Koop een mooie paastak en hang al je konijntjes erin.
Je kunt ook een leuke woonketting maken met houten eitjes en je zelf gemaakte konijntjes. Een superschattige lentehanger. En… hoe cute staat dit op de kinderkamer?
Paashangers 2: versierde eieren
In plaats van het konijntje, maak je nu een ei. Je kunt deze eventueel versieren met stempels. Of knip een mooi stukje kant uit en maak hiermee een afdruk in de klei. Vergeet ook hier weer niet om er een gaatje in te maken.
Paashanger 3: Nijntje
Je kunt de konijntjes ook iets aanpassen en er een gezichtje in maken. Een zelf gemaakt Nijntje! Je volgt dezelfde stappen als hierboven, alleen maak je met de prikker twee oogjes en een kruisje. Versier je kraamcadeautje met deze unieke hanger of hang ze aan een mobile voor in de babykamer!
Hebben jullie nog leuke ideeën voor paashangers? Ik ben erg benieuwd!

Stay connected